ELEKTROTECHNIKA

Siemens

Siemens - lídr v digitalizaci

Věděli jste, že i malá a střední firma se může inspirovat velkým korporátem? Často slýchám, že to, co funguje ve velkých firmách, nemůže fungovat pro malé podnikatele. Určitě to je z velké části pravda, ale já jsem si do svého profesního fungování odnesl nemálo příkladů, kterými se řídím jak ve svých vlastních firmách, tak je úspěšně předávám a aplikuji u svých zákazníků. A jakých oblastí se to nejčastěji týká? Tvorba silné strategie, kultura procesního řízení, digitalizace a inovativní přístup.

Pro výrobní závod Siemens jsem pracoval bezmála 12 let. Za tu dobu jsem zblízka poznal fungování oddělení výroby, kvality, konstrukce, technologie, zákaznické podpory a strategického i operativního nákupu. Spolupracoval jsem na interních projektech s kolegy z několika výrobních závodů v Česku, Německu a Číně. Navštívil jsem zákazníky i dodavatele v desítkách zemí po celé Evropě, Asii a v Africe.

Jako vedoucí oddělení dodavatelské kvality, v roli procesního auditora, jsem porovnával, jak si stojí procesy jednotlivých dodavatelů spolu s německými standardy. Pravidelně jsem navštěvoval výrobní firmy všech velikostí. Od nejmenších garážových dodavatelů až po korporátní firmy se sofistikovanými procesy a inovativním přístupem. Tímto jsem získal přehled o procesním fungování a benchmark napříč odvětvími i kontinenty.

Firma Siemens, tak jak ji znám já, je lídrem v oblasti digitalizace, inovací a určování budoucích trendů. Spolupracoval jsem tak se špičkovými manažery, techniky, vizionáři, byl součástí důležitých a strategických změn, které pozitivně poznamenaly budoucnost zaměstnanců, závodu a celé výrobní divize. Naučil jsem se pracovat systematicky, s maximální zodpovědností, spolupracovat a řídit kolegy při dosahování společných cílů.

Podnikatelé a jejich firmy zlepšující se v těchto oblastech tady přetrvají bez ohledu na jejich velikost, ekonomickou situaci ve světě nebo dynamice daného oboru. Digitalizace je krokem k úspěšné budoucnosti.

Mrkněte na další reference
arrow left
arrow right
Pustíme se do toho?

Ozvěte se mi, zajdeme na kávu a zjistíme, jak vám můžu pomoct.

IČO: 01680099 | VAT ID: CZ8608255491

a man in a suit